Gothic

30. listopadu 2011 v 23:39 |  Ve stylu...
Gothic - hodně sporný styl. Jedni jej odsuzují a říkají o gothic people, že jsou satanisté. Těm druzým připadájí zvláštní, divní a tajemní. A těm třetím, těm připadá jejich styl krásný. je jen na vás, kam se zařadíte vy.

Je to způsob života, způsob myšlení, oblékání, líčení. Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to jejich součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, je to styl hudby. Zkrátka a dobře, je to temnota, která je všude kolem a gothic dokáže z této temnoty udělat něco naprosto fascinujícího a krásného. Slovo Gothic pochází z anglického ghost=duch, bude to pravděpodobně od vzhledu a zálibě v hřbitovech. Většina lidí nechápe pohled gothiců na svět, ono je to trochu pochopitelné, prostě každý jsme jiný ;). Díky tomu však kolují různé fámy např o tom, jak pijí krev, nechodí na slunce a uznávají satana. Ale najde se spíš větší množství křesťanů gothiků, než satanistů. Ale nejvetší počet Gothiků nemá žádnou víru. Snad nějaký pomatený psychopat kdysi něco udělal a řekl, že to on může, protože je gothik... Gothika je tedy způsob jak být sám sebou, jak se cítit dobře v tom, co nás baví bez omezování. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné, a nepotlačování temnoty v sobě, kterou máme vrozenou. Neexistuje žádná definice goths, liší se každý, i když, jako každý styl, mají většinu vlastností společných. Nikdo se nestává gothikem, každý pravý gothik se jím už rodí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 4. prosince 2011 v 11:41 | Reagovat

Pekné fotky, skutočne podarený výber ukazujúci pomerne väčši škálu goth štýlov.
Začala si celkom pekne...škoda, že zvyšok textu je skopírovaný.
Každopádne, týmto nechcem narážať na teba ale na pôvodného autora textu.
Je v ňom totiž pomerne dosť dezinformácií a poloprávd.
V prvom rade, gothic nepochádza zo slova ghost a ani s ním nemá veľa spoločné. Gothic pochádza zo slova goth- goths boli kedysi dávno v minulosti germánsky kmeň (po našom góti) a gothic sa začalo využívať ako synonymum pre barbarský. Neskôr bola takto pomenovaná aj architektúra, pretože bola vnímaná ako barbarská a nevhodná. Potom prišla gotická hororová literatúra a gothic sa používalo aj ako synonymum pre strašidelný/hrôzostrašný. A napokon v 80-tych rokoch vznikla z punku goth subkultúra.
S tými kresťanmi a satanistami je to pravda, popravde, satanistu a gotha v jednom som zatiaľ ešte nepoznala, a aj ostatné mýty sú len mýtami.
Každopádne však je goth subkultúra hudobná subkultúra a tým je hudba (goth rock, deathrock, darkwave, post-punk, horrorpunk, dark cabarett, gothabilly a pod...) pre subkultúru dosť dôležitá a niekto, kto k nej nemá absolútne žiaden vzťah jednoducho nie je goth. Samozrejme, aj ostatné aspekty sú pomerne dôležité.
No gothom sa človek nerodí, tak ako sa nerodí hiphoperom, metlákom, punkáčom či hippiekom :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama