Červenec 2011

Šaty do tanečních

23. července 2011 v 16:12 Móda

Plesové boty a boty do tanečních

23. července 2011 v 15:43 Boty
Plesová sezóna už sice skončila, ale mnozí se koncem září nebo začátkem října budou chystat do tanečních. Takže tady je malá inspirace, co na nožky ;)


Gothic lolita

11. července 2011 v 18:03 Ve stylu...
Jiné názvy:Goth-Loli, Gosurori, Gotická Lolita, G-Lol
Gothic lolita, která jak už název napovídá, vychází právě ze stylu gothic, je poddruhem lolity, ne gothic módy, jak by si někdo mohl myslet… Může vypadat temně a děsivě, ale může to být i velice elegantní dáma v černém.
Převládá černá barva a šaty mohou mít různý střih. Gothic Lolita může působivými sexy. Kromě již zmiňované černé barvy se objevuje například bílá, červená, ale i modrá. Šaty mají méně krajek a volánků. Kouzlo dignu je ve výběru látky ale také v zajímavém střihu.
Doplňky: výrazný make-up (důraz na oči, často rudé rty), pavouci, obojky, punčochy, síťované rukavice, kříže, taška ve tvaru kříže, čelenky, korunky. Neodmyslitelné jsou boty na platformách.
Gothic lolity působí tajemným, zvláštním a leckdy strašidelným dojmem.

Classic Lolita

11. července 2011 v 17:45 Ve stylu...
Další názvy: Curashikku, Starodávná Lolita
Classic lolita tvoří nejznámější styly Harajuku módy. Na rozdíl od jiných stylů působí velmi žensky a vyspěle a vzhlíží se ve Viktoriánské módě 19. století. Lolita nechce působit extrémně a ani šokovat, chce být spíše jen krásná a elegantní. Šaty neobsahují téměř žádné krajky, ale záleží hodně na střihu, který je spíše jednoduchý, ale zajímavý a často jsou zdobené volánky. Často je používaný střih šatů do A. Barvy jsou převážně tmavé, ne však smutné a elegantní. (tmavě červená, tmavě modrá, tmavě zelená, tmavě fialová, starorůžová, hnědá, šedá). Dále jsou používány květinové vzory (tmavé i světlé). Mezi doplňky můžeme zařadit úzké elegantní čelenky, květiny do vlasů, paraplíčka, korále, bonety, elegantní klobouk, brože a kabelky.