Únor 2011Fitjazz

22. února 2011 v 9:49 Dieta
Spojení tance s fitness cvičením funguje na postavu i dobrou náladu.
 Fitjazz je nové tanečně-kondiční cvičení určené především ženám, které si chtějí zatančit a zároveň udělat něco pro svou postavu. Tento pohybový směr je inspirován jazzovým tancem, obsahuje však i speciální posilovací a formovací systém, různé taneční variace i strečink. Je vhodný i pro úplné začátečníky.

"Fitjazz využívá taneční techniku pro ovládnutí jednotlivých svalových skupin, zlepšení držení těla a jako přípravu pro taneční variace," říká Helena Peerová, zkušená lektorka a zakladatelka Fitjazzu v České republice z Tanečního studia "Tančit může každý" v pražském Sokole Michle. Nejvíce vypracovává dolní končetiny, posiluje je a tvaruje. Posilovací blok je zaměřen na břicho, hýždě a paže. Navíc harmonizuje svalové napětí, čímž ulevuje od bolesti zad způsobené přílišným stažením zádových svalů nebo naopak jejich ochabnutím.

Fitjazz
(Foto: Oficiální zdroj)

Je inspirován taneční technikou Jazz dance. Cvičí se především na jazzovou a soulovou hudbu (Louis Armstrong, Frank Sinatra, Aretha Franklin a další). Cílem je radost z pohybu a tance, vedlejším produktem zlepšení kondice a tvarování postavy. Je určen široké veřejnosti, protože je jednoduchý a jednotlivé kroky jsou snadno naučitelné.

Jak fyzicky náročný je Fitjazz, můžu ho začít cvičit i bez fyzické kondice?

Ano, kondička se zvýší postupně. Ve Fitjazzu pracujeme uvědoměle se svým tělem a jde více o svalovou než kondiční záležitost. Tím, že lekce trvá 55 - 60 minut a že nemá žádné pauzy, zvyšuje se i kondice.

Je Fitjazz pomalá či rychlá forma cvičení?

Asi bych tempo Fitjazzu označila jako středně rychlé. Pohybujeme se především v aerobní zóně, jen na krátký čas je trénink anaerobní.

Je určen pro všechny věkové kategorie?

Pro všechny dospělé. Děti by to asi nebavilo, senioři podle individuálních možností. Chodí ke mně cvičit jak mladé ženy, tak ženy kolem šedesátky.

Na jaké partie se cvičení soustředí a které části těla nejvíce namáhá?

Nejvíce vypracovává dolní končetiny, posiluje je a tvaruje. Posilovací blok je zaměřen na břicho, hýždě a paže.
Dále zvyšuje rozsah pohybu v kloubech (ramenní, kolenní, kyčelní a hlezenní) a pružnost páteře.

Jakým konkrétním způsobem tvarování postavy se Fitjazz liší od ostatních tanečních stylů?

Využívá speciálního způsobu postavení chodidla, které přímo ovlivňuje držení těla. Díky tomu břicho posilujeme správně, bez nežádoucího vyklenutí směrem ven. Tato technika byla pravděpodobně užívána již ve staré józe, ale nebyla dosud přenesena do běžného cvičení.

Vyskytují se v tomto stylu tance i složitější pohybové sestavy?

Ano. Sestavy jsou náročné podle úrovně cvičenců od těch nejjednodušších po velmi komplikované. Nejvyšší náročnost je už v podstatě čistě taneční záležitostí obohacenou o posilování. Z Fitjazzu se dá přejít na taneční lekce, které jsou pak delší a technicky náročnější.

6 způsobů, jak se zbavit tuku na břiše

22. února 2011 v 9:38 Dieta
baskiud
Daří se vám hubnout, ale špíčky na břiše ne a ne zmizet? Poradíme, jak na to.
Už vás nebaví ty centimetry navíc kolem vašeho pasu a vadí vám vaše vystouplé břicho. Zřejmě jste už přemýšleli nad tím, jak se toho zbavit. Neexistuje však jednoduché řešení, na úbytek tuku kolem břicha se musíte zaměřit. Vedlehším efektem bude skutečnost, že zhubnete po celém těle. Správný recept? Dobře vyvážená strava ve správném množství.

Přinášíme vám několik tipů z těch nejlepších diet, které jsou považovány za účinné a užitečné při hubnutí.

1. Bílkoviny v jídelníčku
Vaše strava by měla obsahovat hodně bílkovin, které tělu dodávají energii při základních funkcích. Bílkoviny obsahují například tyto potraviny: fazole, čočka, luštěniny, sója, ořechy, ryby, jogurt, tofu... Zařaďte proto podobné potraviny do jídelníčku každý den.
kjdsgfka


Také byste však neměli zapomínat na ovoce a zeleninu. Abyste zabránili jednotvárnosti, můžete si dopřát krájené ovoce, zeleninové saláty, vývary nebo zeleninové polévky.

2. Svačinka
Myslete na to, že jíst byste měli pravidelně každé tři hodiny. Pokud není čas na lehký oběd nebo večeři, dopřejte si malou svačinku. 

3. Spálit víc energie
Matematika je jednoduchá. K hubnutí je potřeba spálit méně kalorií než přijmete. Ovšem výrazný úbytek jídla a režim hladovky vašemu tělu nepomůže. Je třeba zvýšit výdej energie.

Abyste zhubli půl kila, je třeba spálit 3500 kalorií. Abyste zhubli půl kila za týden, musíte tedy denně spálit 500 kalorií za den.
Jak jednoduše spálit 100 kalorií:
- pokud budete čtyřikrát denně po dobu deseti minut něco uklízet (čistit, leštit, smýčit)
- poskakujte si. 100 kalorií spálíte asi za 15 minut.
- ujděte navíc okolo 1,5 kilometru (nebo uděláte 2000 kroků)
- nakupujte s malým košíkem, místo s velkým. Budete posilovat a spalovat
4. Vyhněte se stresu
Stres je další příčinou přibírání na váze. Ale otázka zní: Dokáže se někdo úplně zbavit stresu natrvalo? Pravdou je, že i když se pokusíte skoncovat se stresem, samotné jeho odbourání nepomůže. Abyste zhubli, musíte to podpořit vhodným dietním plánem.

5. Cvičte
Nejrychlejší způsob, jak ztratit břišní tuk, je stejný pro muže i ženy. Je to cvičení, jinak to prostě nepůjde. Nemusíte se trápit namáhavým cvičením, plně postačí kardiovaskulární cvičení, aerobní cvičení nebo tanec. K nejrychlejším způsobům ztráty tuku pro ženy patří rychlá chůze, plavání, jogging, běh... Idelání frekvence cvičení je 30 minut každý den, minimálně 4x týdně.
ksdjhfka
6. Dopřejte si vlákninu
Vláknina je výborným pomocníkem při hubnutí. Trávení jídla trvá déle, jídlo zůstane déle v žaludku, takže déle vydrží pocit sytosti. Navíc pomalejší trávení znamená stabilnější krevní cukr, jeho výkyvy mohou za návaly urputného hladu. Nejvýznamnějšími zdroji vlákniny potravy pro člověka je zelenina, ovoce, luštěniny, ořechy, pečivo z celozrnné a tmavé mouky.

Nezbytná péče

20. února 2011 v 1:02 Trápení navíc
Přípravky, které používám a také se osvědčily. Většinou se dají koupit v každé lékarně nebo jsou na přadpis u doktora. Tak, jdem na to ;) =D


lipolotioExcipial U Lipolotio : Kožní přípravky Excipial U jsou určeny k ochraně a ošetřování pokožky. Zlepšují a normalizují její stav hydratací a tvorbou přirozeného ochranného filmu z lipidů. Tím vyhlazují její drsný povrch a napomáhají jí udržovat si svou elasticitu a odolnost proti vnějším vlivům. Můj názor: Tak tady není co řešit. Naprosto doporučuji ;) Mléko používám denně a rozhodně je to poznat. ¨
doliva

Doliva olivový balzám na ruce: Hydratuje, pečuje o drsné a suché ruce. Extra panenský za studena lisovaný olivový olej z Toskánska a hodnotný jojobový olej chrání ruce před vysoušením a pečuje o ně jemně a hebce. Vychutnejte si středozemní vůni olivového oleje a čerstvého citronu. Můj názor: Také skvělý přípravek. Pokud máš problémy se suchýma nebo popraskanýma rukama, neváhej =) 

SOS tyčinka
Doliva SOS tyčinka na rty:
Olivová SOS tyčinka nabízí péči o popraskané rty a okamžitou pomoc při oparech. Obsahuje extra panenský olivový olej, extrakt z meduňky a panthenol. Můj názor: Na popraskané rty je skutečně výborná. A i na opary. Rozhodně se mi zahojil rychleji, než obvykle ;)

šampon
Doliva Limoni di Amalfi Olivový šampon proti vypadávání vlasů:
Péče pro více objemu i lesku a proti vypadávání vlasů. Výtažek z proslulých citronů z Amalfi spolu s výtažkem z meduňky a květů mandlovníku dodají vašim vlasům objem a zářivý lesk. Spolu se za studena lisovaným olivovým olejem pečují o pokožku hlavy, podporují výživu vlasových kořínků a brání nadměrnému vypadávaní vlasů. Můj názor: No, tohle si musíte vyzkoušet každá sama =D =P
            P.S. Je to i jako kondicionér ;) =D

Naušnice

20. února 2011 v 0:37 Doplňky

V dnešní době můžeme prakticky nosit jakékoliv si zamaneme =) TAdy je pár obrázků pro inspiraci ;)
fjhdikfhiuq
gf
gjifdsjhgoi
fhviauhdfi
jfyhijab
fjvhgwhgiu
hdsgfiuqzgeuf
hfgiufdhig
sdjuhfiuea
fguhfiu
kthoiuwrg
vjfdahkvahkifd
gbkajhgia
jfgkbijsio
vkdbhnkajda
jfgloojbiosf
bvksjhs
hgidfuhgiue
jgksdfhjisj
hjsfdijbosi
bvjhvfjads
hfkiuhfiq
bfdkajvhk
bnjtoijhot
ngkthgoit
ghsfiuhaiu
gjghiuzo
nhfaihgiau
fgdigiau
fkighsuigs
vnfdkvjad
vbkjhvkiad
jfhgikuah
bjshfkjghsa
jhgiuhsaiu
vbfkjsvkja
fvhadkjfh
mhngiuaers
fhvkahf

Boty našich snů....můžem závidět!

19. února 2011 v 23:31 Boty
Tohle je spíš jen taková zajímavost. MY "ostatní" si můžem, kvůli cenám, nechat o tomhle jen zdát =(
Proč si vážit ženy....

13. února 2011 v 15:44 Co se jinam nevešlo =D
Když Bůh vytvořil ženu, pracoval už šestý den přesčas.
Anděl se zjevil a řekl: "Proč se tou jednou bytostí zabýváš tak dlouho?"
A Bůh odpověděl: "Viděl jsi její specifický popis? Musí být kompletně omyvatelná, ale ne plastická, musí mít 200 pohyblivých částí, všechny nahraditelné, musí fungovat na černé kávě a zbytcích, musí mít lano, které udrží najednou dvě děti a které zmizí, když ty se pak postaví na vlastní nohy. Musí mít polibek, co vyléčí cokoliv od odřeného kolena ke zlomenému srdci a musí mít 6 párů rukou."
fhweroqiuq
Anděl byl ohromený tímto požadavkem. Pán zareagoval: "Víš, ty ruce to není problém. Problém jsou tři páry očí, co matky musí mít. Jedním párem oči musí vidět skrz zavřené dveře a bude se ptát dětí, co dělají i přesto, že to bude vědět. Další pár vzadu na hlavě, aby věděla, co potřebuje vědět, přestože si nikdo nebude myslet, že to dokáže. No a třetí pár bude vpředu na hlavě. Ty jsou na dívání se na plačící dítě, a těmi bude vyjadřovat, že mu rozumí a miluje ho i bez vyslovení byť jen jediného slova."
Anděl se pokoušel zastavit Pána: "Je to příliš práce na jeden den, počkej aspoň do zítřka, pak to dokončíš!""Ale to nemůžu!" zaprotestoval Bůh, "jsem tak blízko k dokončení tohoto stvoření. Je tak blízké mému srdci. Ona už uzdravuje sama sebe, když je nemocná, a dokáže živit rodinu!"
Anděl přistoupil blíž a dotkl se ženy: "Ale ty jsi ji udělal tak měkkou, Pane." "Je měkká," souhlasil Bůh, "ale taktéž jsem ji vytvořil tvrdou a neochvějnou. Ty nemáš ponětí, v čem musí vytrvat, nebo co úspěšně dokončit." "Bude schopná myslet?" zeptal se Anděl. Pán odpověděl: "Nejenže bude schopná myslet, ale bude schopná i zdůvodňovat a vyjednávat."
Anděl si potom něčeho všiml, natáhl se a dotkl se tváře ženy. "Aj, vypadá to, že tenhle model ti promoká. Říkal jsem ti, že jsi do ní zkoušel vložit příliš mnoho." "To není promokání!" namítl Pán , "to je slza."
"Na co je slza?" :zeptal se Anděl. Bůh odpověděl: "Slza je její způsob pro vyjadřování radosti, smutku, její bolesti, jejího rozčarování, její samoty, jejího žalu i hrdosti."
Anděl byl ohromený. "Ty jsi génius, Pane. Myslel jsi na všechno."
"Ženy mají sílu, co okouzlí muže. Nosí děti, nosí utrpení. Nosí povinnosti, ale přitom drží pohromadě štěstí, lásku a radost. Usmívají se, když chtějí křičet. Zpívají, když chtějí plakat. Pláčí, když jsou šťastné a smějí se, když jsou nervózní. Perou se za všechno, čemu věří. Postaví se proti nepravosti. Neberou "Ne" jako odpověď, když věří v lepší řešení. Nepotřebují nové boty, aby je mohly mít jejich děti. Jdou k lékaři s ustaranou přítelkyní. Milují nepodmínečně. Pláčí, když jejich děti excelují a radují se, když jsou jejich přátelé oceněni. Jejich srdce se lámou, když zemře přítel. Trápí se při ztrátě člena rodiny, ale stále jsou silné. I když si myslí, že už jim žádná síla nezůstala. Vědí, že pohlazení a polibek vyléčí zlomené srdce. Ženy jsou různých velikostí, barvy a tvarů. Budou řídit, létat, chodit, běhat. Srdce ženy je to, co způsobuje, že se svět otáčí. Ženy dělí od mužů mnohem víc než jen porod - nosí radost a naději. Nabízí soucit a ideály. Ženy mají vždycky co říct a co darovat."

Sami vidíte, že každá má co dát, i když není nejdokonalejší. A to byste si vy, kluci, měli uvědomit!

Polibky podle znamení...

10. února 2011 v 22:32 Co se jinam nevešlo =D
Beran:
Jeho polibky jsou rychlé a prudce přizpůsobivé, plné potěšení, které však brzy vyprchá.
Býk:
Vaše polibky váhají; jsou opatrné, upřímné, dokážou však pokračovat vytrvale dál a dál..


Blíženci:
Jejich polibky bývají často přerušovány křečovitým chechotem, usměvy a směšnými poznámkami.

Rak:
Jeho polibky jsou teplé a něžné a nikdo se jich nebude chtít zbavit.

Lev:
Jeho polibky jsou divoké a vášnivé, kousavé a dravé. Očekává potlesk za jeho výkon.

Panna:
Její polibky jsou tak jemné a čisté, že si jich její drahá polovička všimne až když s líbáním skončí.

Váhy:
Příliš se obávají o svůj dech, než aby se odvážili opravdu líbat.

Štír:
Přeskakuje polibky a jdete přímo k věci .. ať už tím je myšleno cokoli.

Střelec:
Jeho polibky jsou překvapivé, políbené oběti necháva toužit a čekat více.

Kozoroh:
Jeho polibky jsou intenzivní a ušlechtilé okamžiky kontrastu napětí jejich dne.

Vodnář:
Jeho polibky jsou mokré a špinavé, stále se snaží otevírat při líbaní oči.

Ryby:
Jejich polibky jsou romantické, zamilované a věčné.

25 věcí, které o nich určitě nevíš =)

10. února 2011 v 22:09 Náš největší problém - KLUCI
 1. Pokud tvůj miláček zmizí sám na víc jak tři minuty do koupelny, rozhodně tam za ním nechoď- 93% kluků tam pravidelně MASTURBUJE!
 2. 76% kluků by svoji přítelkyni nikdy nepodvedlo. Holky, no není to božíííí?
 3. Kluci jsou ráno v koupelně zhruba stejně dlouho jako holky, v průměru 10 až 20 minut. Takže, pánové, už žádné stížnosti!
 4. Kluci rychle vyvrcholí. K orgasmu potřebují v průměru 2,8 minuty. Na rozdíl od holek, které potřebují zhruba 18 minut. Tak sakra kluci, počkejte na nás!
 5. Pokud svou přítelkyni podvedou, má 68% z nich špatné svědomí. (Pro srovnání: my, holky, jsme o dost otrlejší, u nás má výčitky jen 28%).
 6. No, kdo by to řekl! Klukům kondomy vůbec nevadí! Pro dvě třetiny je to naprosto přirozená věc! A ten zbytek nám může bejt ukradenej...
 7. Jen 11% kluků chce,aby jejich přítelkyně byla štíhlá. Většině se holky s normálníma křivkama zdají pořádně sexy!
 8. Naprosto rovný penis je skoro raritou. Průměrný penis je asi o 30
  hzhoiuz
  stupňů zahnutý. A vypadá tedy trochu jak banán. No, v některém případě spíš jako kyselá okurčička, co?
 9. 86% kluků je jedno, že nejsou dokonalí, přesto sami sebe považují za "atraktivní". Tomu se panečku říká sebevědomí!
 10. Každému pátému připadá jeho penis malý. Abyste měly představu o velikosti: průměrný penis měří 12,9 cm.
 11. Jen 6% kluků se zajímá o to, co mají na sobě. Není divu, většině totiž spodní prádlo ještě stále kupuje maminka!!!
 12. Naším zlozvykem, nebýt nikdy včas připravené, je pěkně vytáčíme. Rozčiluje to každého třetího kluka.
 13. WAU! I kluci mají citlivou stránku. Ale nechávají si to raději pro sebe, 75% z nich se bojí dát najevo své city.
 14. 69% kluků něco předstírá. Kluci si naivně myslí, že na nás udělají dojem, pokud budou hrát divadýlko!
 15. Hodně sebevědomé holky nahánějí klukům strach. No, tak hrozný to zas není. Ale 88% kluků má respekt z holek, které vědí,co chtějí.
 16. Hej, tak tohle je fakt super! 66% kluků příjdou pihy sexy.
 17. Lak na nehtech na nohou pěkně vynikne. Tak na to nezapomeňte! 75% kluků se nalakované nehty na nohou líbí.
 18. Co mají kluci a sloni společného? Mají tlustou kůži! Rozhodně ji mají silnější než my, a proto tak snadno neprochladnou a krásně hřejí.
 19. Přestože jsou pěstěné ruce pěkné a patří ke správnému klukovi, o své tlapky se stará jen 35% kluků.
 20. Kluci sahají po čokoládě a po sladkostech stejně často jako my, zhruba třikrát za týden. Ale dokážou se víc ovládat, protože na rozdíl od nás smlsají klidně jen polovinu!
 21. Kluci dávají přednost blondýnám. To už věděla i Marylin Monroe... A opravdu 67% dává přednost blondýnkám. Vzbuzují v nich prý ochranitelské instinkty...
 22. Tři nejméně oblíbené otázky holek: 1.Na co právě myslíš? 2.Miluješ mě? 3.Nezdám se ti tlustá?
 23. A čeho si u nás kluci všímají nejdříve? 33% se nejdříve koukne na PRSA, 26% nejdříve na náš OBLIČEJ a 15% si nejdříve prohlídne náš ZADEČEK. A kde je naše duše???
 24. Sbohem tanga! Klukům se línie, které tvoří prádlo nad naším obelečním, líbí. Líbí se jim, když si můžou představovat, co máme pod oblečením na sobě.
 25. Kluci jsou o něco opožděnější než my! 28% z nich prožije své první milování ve věku mezi 14 až 17 lety. U nás holek je to v téhle věkové skupině 38%. Překvapení, co?