Nepřítel č.1 - AKNÉ

15. prosince 2010 v 22:06 |  Rady, tipy a triky
Díky pupínkům po celé tváři nesnášíte pohled do zrcadla? Nebo byste si ráda vzala velký výstřih, ale váš dekolt "zdobí" stovky vřídků? Neztrácejte naději - máme pro vás deset užitečných tipů, jak se s problémem zvaným akné vypořádat!
Vyhledejte pomoc!
Proč byste měla tiše trpět o samotě v koutku, když existuje celá řada přístrojů a přípravků, které vám mohou pomoci? I když se akné třeba nezbavíte úplně, alespoň vám odborník pomůže dostat ho do přijatelnější podoby. Navštivte dermatologa a uvidíte, co vám doporučí - třeba zjistíte, že vám k dokonalé pleti bez chybičky schází jen krůček!

Vymáčknout nebo ne?
Je těžké odolat nutkání vřídky vymačkávat, ale zkuste to a nechejte pupínky na pokoji. Navíc těžší, zánětlivé formy akné byste takto neměli trápit vůbec! Mačkáním riskujete zanesení nečistot hluboko do pokožky, kde vytvoří pořádný zánět a následně jizvy nebo tmavé flíčky.

Vyhněte se sluníčku!
akné

Možná si myslíte, že opálení akné úspěšně zamaskuje. Tento efekt je ale pouze dočasný a na pokožce může napáchat více škody než užitku, protože podrážděná pokožka na slunce reaguje citlivěji než obvykle. Navíc sluníčko se přímo nesnáší s řadou ošetření proti akné, jako je například laserová terapie nebo chemický peeling.

Nechejte pokožku odpočinout!
Pokud budete neustále střídat různé "zaručené" prostředky proti akné a míchat jednu kosmetiku s druhou, ani jeden přípravek nakonec nedostane šanci zabrat. Pokud do boje s pupínky nasadíte nový produkt, dejte mu alespoň 3 týdny, aby mohl předvést, co dokáže!

Léky chtějí pravidelnost!
Jestliže vám lékař předepsal proti akné prášky, ať už třeba hormony nebo antibiotika, nezapomeňte je užívat pravidelně. Pokud tělo nedostane včas svojí další "dávku", léčba nezabere!

Noste správné oblečení!
Těsná podprsenka, límeček, pásek a další části oděvů, které tlačí a dřou pokožku, pomáhají ucpávat póry a tím připravují půdu pro invazi pupínků. Volnější, vzdušnější oděvy naopak pomáhají při hojení už vzniklých vřídků.

Vyhněte se kuchyni!
Stání nad hrnci na sporáku, pobyt v oblasti s vysokou vlhkostí vzduchu, saunování - to vše je pro vaše akné učiněným rájem, kde může nadále růst a prosperovat. Zvýšené pocení pokožky vytváří živnou půdu pro řadu bakterií a ucpává póry, což může vést až k ošklivým zánětům.

Proberte lékárničku!
Řada léků, jako například kortikosteroidy nebo léky proti epilepsii mohou projevy akné výrazně zhoršit. Pokud si myslíte, že tomu tak je i ve vašem případě, poraďte se raději s lékařem!

Prospěte se k čisté pleti!
Maminka měla pravdu - osm hodin denně potřebujete nejen kvůli celkovému zdraví, ale i kvůli zdravé pokožce. Odpočinek je důležitý pro funkční imunitní systém. Přestože samotný spánek vám proti akné nepomůže, tělo při něm může lépe bojovat proti bakteriím a zánětům.

Nepřestávejte se cvičením!
Pocení sice může vaše akné zhoršit, ale není to důvod, proč přestat sportovat - jen se ujistěte, že se ihned poté osprchujete a pleť ošetříte. Navíc pohyb pomáhá odbourat stres, který je také jedním z původců akné!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama