Několik pravd a lží

16. prosince 2010 v 19:56 |  Líčení a kosmetika
Kolikrát se z nejrůznějších časopisů, od známých či profesionálních vizážistů dozvídáte informace o kosmetice a jejích účincích, které vzápětí někdo popře a naopak. Nevíte, čemu přesně máte věřit a zda za vším nestojí jen reklama.
Tady je několik nejtypičtějších příkladů toho, kdy si člověk stále není jistý tím, co slyší z různých stran.

Šampony a kondicionery stejné značky
Tvrzení, že byste měli používat veškeré přípravky vlasové kosmetiky (šampon, kondicionér, balzám či lak) jedné značky, abyste dosáhli co nejlepšího efektu vlasů, není pravdivé. Záleží jen a jen na vás, od
.
jaké firmy si jednotlivé produkty vyberete. Na druhou stranu se občas vyplatí změnit značku třeba jen šamponu na pár týdnů a pak se vrátit ke svému oblíbenému.

Častější mytí vlasů je mastí
Tento dojem sice mít můžete, ale je zcela neopodstatněný. Maštění vlasů je proces, který lze jen minimálně změnit zvnějšku. Ovlivnit jej ovšem můžete používáním speciálních kosmetických nebo i čistě přírodních přípravků ve formě odvarů z bylinek (nejvíce se osvědčují kopřivy). A můžete je používat tak často, jak jen potřebujete, protože většina přípravků na vlasy je velice šetrných a jemných, že vaše vlasy opravdu nezatěžují.

Stříhání vlasů urychluje jejich růst
Vlasy vám určitě rychleji neporostou, když je budete stříhat každý den. Ale pravidelné zkracování je důležité především proto, aby se vám netřepily konečky. Ty jsou totiž jednou z hlavních příčin oslabených vlasů, které vypadají všelijak, jenom ne hustě a bohatě.

Nefénovat, ale nechat uschnout
Toto tvrzení je z větší části opodstatněné. Horký vzduch vlasům skutečně neprospívá. Sice je pravda, že pokud se nechají vlasy volně uschnout, vypadají často neupraveně a rozevlátě. Zkuste vždy po jejich umytí je šetrně vysušit ručníkem a poté nechat chvíli schnout. Teprve po více minutách je začněte fénovat a upravovat.

Když nemusíte, neličte se
To je naprostá pravda. Proč byste to taky dělali, když to skutečně není nutné? Každodenní používání líčidel, která jsou v dnešní době skutečně kvalitní, sice pleti vůbec nevadí, přesto je čas od času lepší ji nechat "odpočinout".

Vždy se pečlivě odlíčit
Zde je nutné dodat obrazně několik vykřičníků. Není nic horšího než zbytky make-upu a líčidel na obličeji. Sice je jasné, že po vydařené párty se vám kolem páté hodiny ranní skutečně odličovat nechce, ale pokud chcete mít zdravou pleť a druhý den vypadat aspoň trochu lépe, nic jiného vám stejně nezbude. Dopřejte přirozené dýchání své pleti alespoň v noci, když přes den to je zcela nemožné. Také se odličujte co nejdříve po příchodu domů a nenechávejte to na poslední chvíli těsně před spaním.
.

Čím dražší, tím lepší
To je otázka, na kterou jednoznačná odpověď neexistuje. Každý člověk je individuální, stejně jako pleť. Proto vyzkoušejte několik přípravků a zůstaňte u těch, které vám vyhovují nejvíce, bez ohledu na to, že patří k tomu nejlevnějšímu, co drogerie nabídla. Pravdou je, že čistě přírodní kosmetika patří k jedné z nejdražších a v tomto případě může být kvalita ceně docela přímo úměrná.

Mastnou pleť nekrémovat
Bylo by velkou chybou, kdybyste na svou pleť, která se tu a tam zmastí více než by bylo záhodno, nepoužili krém. Tím, že na ni použijete jen mléko a tonikum určené na mastnou pleť akorát docílíte pravého opaku. I mastná pokožka vyžaduje celkovou péči. Speciální krémy pomohou maz regulovat a částečně zamezit jeho tvorbě.

Pozor na čokoládu a brambůrky
Zda konzumace čokolády, brambůrků a coca coly způsobují vznik akné, je záležitostí také spíše individuální. Co však jisté je a platí pro všechny, že přejídáním těmito dobrotam.i dosáhnete zvýšení hmotnosti. Takže pleť nebezpeční nevystavujete, zato celou svou postavu ano.

Co vyhovuje známým, je i pro mě


Toto může platit třeba co se jídla nebo pití týče, ale rozhodně ne v případě kosmetických přípravků. Opravdu je nejlepší zkusit na vlastní kůži to, co vám někdo doporučí nebo co sami chcete. Jak už bylo řečeno, vyšší cena automaticky neznamená vyšší kvalitu. Pokud vám však dražší kosmetika vyhovuje více, proč ji měnit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama