Jak na krásné vlasy?

17. prosince 2010 v 23:08 |  Vlasy

Dana Hauptová: Pozor na mytí a sušení vlasů!

.
"Ženy podle mě stále ještě podceňují profesionální péči. Barví se v domácím prostředí a také stříhají. Neuvědomují si, že takové drobnosti, jako je mytí vlasů nebo jejich sušení, může významně ovlivnit kvalitu a vzhled vlasů," říká kadeřnice. Dále poukazuje na fakt, že se ženy v zahraničí mnohem méně bojí experimentování v barvách a účesech oproti Češkám.
Její rada zní: Určitě byste měly pravidelně navštěvovat kadeřníka, který vám vysvětlí správnou péči, poradí vám se střihem a doporučí vhodné barvy. Co se týče špatného mytí, základním problémem je, že ženy se svými vlasy nešetrně zacházejí. "Při mytí je důležité asi 5 minut vlasy proplachovat vlažnou vodou a odplavovat z nich nečistoty. Pak byste měly použít malé množství šamponu a jemně je mnout mezi prsty. Po opláchnutí následuje péče v podobě regeneračních přípravků. Při sušení vlasy rozhodně nedřete ručníkem. Opatrně je vymačkejte," radí Dana Hauptová. Vlas je v tu chvíli ještě otevřen, je choulostivý na jakékoli nešetrné zacházení a může se polámat.

Martin Holý: Nebojte se experimentovat!

Podle kadeřníka Martina Holého se české ženy mnohdy zapomínají česat. Kromě toho se drží jednoho základního návyku či sestřihu a bojí se experimentovat. "Chtěl bych ženy povzbudit v tom, že se nemusí bát změny. Tato změna by ale měla být pokud možno přirozená a respektovat jejich typ a barvu vlasů," říká kadeřník. Další chybou je podle něj to, že ženy jdou proti své přirozenosti. Rovné vlasy kroutí a obráceně, volí nepřirozené barvy vlasů oproti svému originálu a podobně.
Jeho rada zní: Ženy by se měly držet toho, co jim příroda nadělila, a experimentovat v rámci
.
účesů a barev vhodných pro jejich typ vlasů, namísto se snažit "obelstít" přírodu čímkoli pro ně nepřirozeným.

Iveta Gracová: Volte nejšetrnější péči

"Největších chyb se podle mě ženy dopouštějí v oblasti úpravy vlasů. Měly by si vybírat tu nejšetrnější péči, nechodit jen jednou za dva měsíce ke kadeřnici na sestřih a barvu, ale pečovat o vlasy v průběhu," varuje Iveta Gracová.
Její rada zní: Velký význam má nejen vhodná a správná domácí péče, ale i dobře zvolená regenerace u odborníka. "Kadeřníci mají k dispozici řadu ozdravných prostředků, které dokážou významně zlepšit kvalitu a vzhled vlasů. Nepodceňujte tedy i častější návštěvy kadeřníka, pokud to vaše vlasy potřebují, a nevyhledávejte je pouze v okamžiku, kdy potřebujete dobarvit a ostříhat."

Daniela Nováková: Kupujte kvalitu a nedejte na reklamy!

.
"České ženy stále ještě velmi často nakupují nekvalitní přípravky určené k péči o vlasy, a to zejména v klasických drogeriích," poukazuje Daniela Nováková. I když se situace v posledních letech trochu lepší, stále je to ještě palčivý problém mnoha žen. Ty si přípravky často vybírají bez předchozí konzultace s odborníkem a kupují si takové, které nejsou vhodné pro jejich typ vlasů. Mylně se domnívají, že je tomu naopak.
Její rada zní: Je důležité si nechat odborníkem diagnostikovat stav vlasů. "Podle toho vám kadeřník poradí, jakou péči máte zvolit, a nabídne vám celou škálu fungujících produktů, které jsou v různých cenových hladinách, takže si vybere určitě každá z vás," říká Daniela Nováková.

Jana Burdová: Bez regenerace vypadají vlasy lacině

Podle dvojnásobné držitelky kadeřnického Oscara české ženy vynechávají krok regenerace vlasů a podceňují domácí péči. "Je to stejné, jako byste si na vysušenou pleť daly luxusní make-up. Nikdy to nebude ono. Máte-li zničené vlasy a necháte si je nabarvit super barvou a sestříhat do správného účesu, pokud se vám budou krepatit, bude to vypadat lacině," říká Jana Burdová.
Její rada zní: "Určitě se poraďte předem s kadeřníkem, co je vhodné pro váš typ vlasů. Každé chtějí něco jiného. Je třeba jim navrátit hydrataci, pružnost, elasticitu a podobně. Doporučuji mnohem šetrnější barvení. Ženy by se měly naučit o vlasy starat, stejně jako to dělají s pletí. Nestarat se může člověk tak maximálně do dvaceti let, pak už je podle mě péče nevyhnutelná. To všechno vyžaduje pochopitelně i investici, a to jak časovou, tak finanční," dodává Jana Burdová.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama