Prosinec 2010

EMO sukně

19. prosince 2010 v 19:07 Móda
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Sukně

19. prosince 2010 v 18:42 Móda
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Pásky

19. prosince 2010 v 18:09 Doplňky
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Kde potkáš toho pravého?

18. prosince 2010 v 22:50 Náš největší problém - KLUCI
Řítí se školní chodbou přímo proti tobě
l

Školní budova, ať je ti jakkoli protivná, patří mezi ideální místa k potkávání šikovných objektů. Na
ANO Zaháčkuj ho pohledem. Vyčkej, až se vydá na záchod a postaví se do fronty. Vystartuj za ním a zaujmi místo rovnou za ním (klidně nápadně. Prolom ledy osudovou otázkou, kam jede.
NE Nepřemlouvej kapitána, aby všem na celé letadlo vyhlásil: Právě letíme ve výšce deset tisíc metrů a jen tak mimochodem, mladý muži, vy v tom modrém svetru, dívka na sedadle 20C si myslí, že vypadáte opravdu skvěle.

Potkáš ho na party. A spousta jeho kámošů zevluje okolo...
Není hračka dostat se k týpkovi, který má pořád kolem sebe všudypřítomné bodyguardy. Nutí ho totiž chovat se tak, aby před nimi nevypadal jako mrzký zbabovatělý lůzr. Ale když se vzmužíš a oslovíš ho, vezmi jed na to, že si za tu odvahu u něj vysloužíš poklonu. A ještě jedna veledůležitá věc: i když se mu jeho kámoši budou pošklebovat sebevíc, vsaď boty, že uvnitř akorát tiše blednou závistí.

ANO Obuj se do toho! Poflakuj se okolo něj taky a házej po něm lehké poznámky, dokud ho nepřinutíš vrátit úder. Nakonec podlehne.
NE Hlavně nezačínej flirtovat s jedním z jeho ošklivých kámošů jenom proto, aby ses dostala blíž k němu. Příliš průhledné, omšelé, nenápadité a... zdlouhavé! Jdi k jádru věci!
l
Objeví se na rodinné oslavě
Pravda je nepříjemná: můžete si padnout s krasavcem do oka sebehlouběji, jenže šance, že si s ním poctivě zaflirtuješ před tvým otcem, se minimalizuje. Ale ještě není třeba úplně házet flintu do žita! Mrkni jak na to!

ANO Kontaktuj ho očima. Pokud zaznamenáš, že se mu líbíš, vytvoř nějakou příležitost, při které byste se vy dva mohli nerušeně, nepodezřele a nevinně setkat. Třeba, až si půjde pro drink, připoj se k němu. Jestli je situace úplně marná a bez šance, řekni mu, "škoda, že už musím odejít, asi už se nepotkáme". Když zazmatkuje (což hrozí, seber odvahu a podstrč mu svoje číslo.
NE Ušetři si scény a nekřič na jeho mámu přes celou místnost: "Paní Čechová, váš syn je jako lusk! Máte jich doma víc takových?"

Jste s kámošem na akci. Ale vy přece nejste pár!
Jak to před tím úžasným neznámým navlíknout, abys ho vyvedla z omylu, že kamarád je tvůj kluk? Když se budeš přátelsky bavit i s jinými účastníky, trkne ho, že nejsi zadaná. Pokud jsi na party, odmítej prosby o ploužáky a významně po něm pomrkávej. Jsi přece krásná volná a tajně čekáš právě na něj.

ANO Pověř svého kámoše, aby šel za tvým vysněným a obeznámil ho s faktem, že se ti líbí. Trošku hrr, pravda, ale aspoň tu práci za tebe udělá někdo jiný. A když se z jeho strany nedostaví vytoužená reakce, můžeš nahrát, že si z tebe vystřelil vypečený kámoš!
NE Nekoukej na "objev" s touhou v oku a následně neflirtuj s kámošem, aby žárlil. To nebude fungovat, jenom ho zmateš a bude tě ignorovat.

Vídáš ho pravidelně v autobuse/v parku/v bazéně
S železnou pravidelností navštěvuj stejná místa jako on, dokud nesebere odvahu a neosloví tě sám. Jen dávej pozor, ať při pozorovacích manévrech nepřejedeš zastávku nebo se neutopíš - na chvilku by tě to mohlo v dalším sledování indisponovat!


l

ANO Střílej po něm pohledy a sem tam se za ním otoč. Kup si hot dog u zastávky jako on, zainvestuj do inlajnů, pak ho můžeš v parku "omylem" potkávat častěji. Když to nevyjde, regulérně k němu přijď a zeptej se ho, jestli by si nedal něco na zahřátí, znáš totiž výbornou čajovnu. Stydíš se? Vezmi na pomoc kámošku.
NE Neútoč na něj slovy:"Bolí mě u srdce, když vidím, jak se na těch bruslích trápíš. Nechceš, abych ti zdarma poskytovala soukromé lekce?"

Čelenky...

18. prosince 2010 v 22:24 Doplňky
l
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
.
,
-
-
.
-
.
-
-
-
-
-
,
,
,
,
-
.
.
.

Nejčastější druhy čelenek

18. prosince 2010 v 22:08 Doplňky
SKINNY - úzká čelenka, která nezklame, když budete chtít praktickou eleganci. Doporučuji koženou variantu! 
skinny
BOW - již zmiňovaná čelenka preferovaná hlavně EMO lidmi. Skvělá pro dotvoření dívčího vzhledu 
bow
DOUBLE -  na nač troškařit s jednou čelenkou, když můžete mít na hlavě rovnou dvě a tím i dvojí efekt 
double

JELLY -  Velice originální kousky. Čelenku tvoří zčásti plast, který zdobí nějaký vzor
a konce jsou spojeny
jelly
gumičkou. Zvláště zajímavé jsou kousky řetízkového železa. Pro rockový look jako stvořené. 
SCARF -  čelenka působící dojmem uvázaného šátku. Většinou zčásti vyztužená proti nemilému sklouznutí z hlavy. 
scarf
RETRO - nesmrtelné retro nesmí v designu čelenek chybět. Čelenka plná puntíků je perfektní pro odpolední piknik. Škála čelenek je široká a na rozmanitosti v "dílnách" taky dvakrát nešetří.
retro
Pokud ještě svou čelenku nemáte, nebo se vám rozbila, tak zamiřte do H&M, Stradivarius, TOPSHOP, Zara kids, New Yorker, Ann Christine, kde pořídíte čelenky, z které se vám peněženka neprohne. Noste a užívejte si čelenek nejen v létě.

EMO tašky

18. prosince 2010 v 20:36 Doplňky
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Tašky a kabelky

18. prosince 2010 v 20:13 Doplňky
k
§
.
,
,
,
,
,
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
,
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Řetízky a korálky

18. prosince 2010 v 19:16 Doplňky
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Žabky

18. prosince 2010 v 18:15 Boty
,
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
,
,
,
.
.
.
,
.
.

Dieta a diabetes - takhle rozhodně NE!

18. prosince 2010 v 17:42 Trápení navíc
.
Dieta - nejčastější téma tohohle století. Každá holka chce být hezká a hubená. A každá holka už někdy vyzkoušela nějakou dietu, ale co my - diabetici? Tady to není tak jednoduché. Jelikož každý z nás má jiný režim bude tenhle článek trochu… očesaný =D nevím jak jinak to říct, ale vy si to nějak přeložíte =D Chci sem v podstatě napsat, jaké mám s tímhle zkušenosti a jaké blbosti jsem vyváděla.

Začalo to asi někdy v 6. třídě, kdy každá holka chtěla vypadat co nejlíp. Holky se předháněli v tanečních kroužcích, předváděly před klukama a tak dál. Já samozřejmě nebyla výjimkou. Kamarádka zrovna začala zkoušet nějakou super úžasnou dietu, při které shodila už 7 kilo, a tak jsem ji chtěla taky zkusit. Jo tohle se lehko řekne. Jenže jsem ze dne na den o HODNĚ změnila jídelníček a to bylo špatně. Zaprvé jsem se z mých obvyklých 15 (glykémie - já vím, je to hodně, ale já v té době byla špatně kompenzovaná) okamžitě dostala na 3 a míň a za druhé, když jsem se dostala takhle nízko z tak vysokého čísla, bylo mi zle. Čili jsem okamžitě musela sníst něco sladkého a pak se dojíst pevným jídlem. To by nebylo až tak hrozný, kdyby se tohle neopakovalo několikrát (až 4x do týdne) týdně a většinou kolem 2 hodin ráno. Ve škole jsem pak byla unavená a o tom, že jsem chtěla chodit ven s přáteli, a kvůli těmhle častým problémům jsem nemohla, ani nemluvím. Po asi 4 týdnech jsem tohle vzdala. Samozřejmě, že jsem neshodila ani deko. Po tomhle jsem se na diety na nějakou dobu vykašlala. Asi před půl rokem jsem opět začala myslet na nějakou dietu. Samozřejmě díky klukovi. Myšlenky každé holky - nelíbím se mu, protože jsem tlustá. No takže to začalo znovu. Ale tentokrát jsem si řekla, že to udělám jinak. Líp. Promluvila jsem si s mojí paní doktorkou, která mě v tomhle mile podpořila. Řekla mi, co bych asi tam měla dělat, jak se stravovat, jak upravit jídelníček a taky jak upravit inzulíny. Šlo to dobře. Zpravila jsem si glykémii, kterou jsem měla teď běžně kolem 6 - 5. Takhle by to mělo správně být. Paní doktorka byla tímhle víc než nadšená a já popravdě taky. Udělala jsem všechno co mi řekla a ručička váhy šla dolů. Ale časem to začalo být málo. Za měsíc jsem shodila jen dvě kila. Když se další měsíc opakovalo totéž, začala jsem být netrpělivá a chtěla jsem zhubnou hodně a hlavně rychle. Jako první, co mě napadlo bylo, že upravím jídelníček. Trochu něčeho uberu a upravím inzulíny a zase to bude super. A taky, že bylo. Paní doktorka si všimla, že jsem upravovala a řekla mi, že jsem sice odhadla, co jsem měla změnit, ale že bych se měla krotit. Prý nemůžu zhubnou moc. Zaprvé by to nebylo, vzhledem k mé váze, optimální a za druhé u diabetiků je
ů
 nízká váha problémem. Jenže ručička zase šla dolů a já byla víc, než spokojená. Abych to zkrátila: pořád jsem takhle upravovala jídlo a inzulíny až to dopadlo tak, že jsem vynechávala večeře, oběd se skládal z jogurtu a snídala jsem skleničku džusu. Jenže tohle už jsem svojí doktorce neřekla, ani svojí rodině. Obědy jsem měla ve škole - přestala jse na ně chodit - a jídlo jsem tajně vyhazovala. Paní doktorce jsem psala do deníčku furt stejné hodnoty, takže ze začátku nic nepoznala. Jenže tohle byla pitomost jako blázen. Tohle byly začátky anorexie. Ale měla jsem štěstí jako blázen. Ze začátku mi tenhle režim "vyhovoval", ale za dva dny jsem byla slabá a zase jsem měla problémy s glykémii. Začala mi padat hodně nízko ( 1,5 - 2). Tohle už bylo sakra nebezpečné. Dvakrát jsem kvůli tomuhle málem skončila v nemocnici, ale jsem byla takhle nízká po ránu, což byla škola, takže si toho doma nevšimli. V té době už jsem byla na gymnáziu - tam mám ve třídě další 2 diabetiky. Adélka - moje spolužačka, se kterou jsem se hodně spřátelila, je taky diabetička. Všimla si, co se se mnou děje a začala se vyptávat. Ani nevím jak, ale nakonec ze mě tohle
l
dostala. Když opomenu to, že mě děsně seřvala, pomohla mi. Otevřela mi oči a pomohla mi vrátit se zase do normálu. Sice jsem přibrala, ale byla jsem zase normální - byla jsem to JÁ. Ten kluk byl stejně blbec a ty dva měsíce tohohle mi za to rozhodně nestály. Teď jsem ve druháku a zase jsem jako každá holka. Znovu jsem začala hubnout, ale tentokrát opravdu pomalu, s jídlem a správně. Ručička váhy jde dolů pomalu, ale mi to ani tak nevadí. To co jsem si zažila kvůli vlastní blbosti už opravdu zažít nechci. Jediné, co stačí je správné stravování, trocha pohybu a úprava inzulínů. Paní doktorka teď chválí a já se cítím taky dobře. Je lepší hubnout pomalu než spadnout do víru tohohle všeho…


Doufám, že si vezmete alespoň trochu příklad a nebudete dělat takový blbosti, jako já. Hodně štěstí =)                                                                                                 Angí

O čem je řeč? - Diabetes

18. prosince 2010 v 16:38 Trápení navíc
.
Asi takhle: už od 3 let jsem diabetička I. typu. Když jsem byla malá byla to v podstatě "vzácnost" , ale teď je to už hodně rozšířené onemocnění. Jen ve svojí třídě mám dva další diabetiky. Protože s tímhle onemosněním je spousta problémů,  chtěla bych tuhle rubriku věnovat diabetikům. Kdo o tomhle nic neví, pomyslí si, že si člověk jen 4x děnně aplikuje inzulín, ale není to tak jednoduché. Na tuhle nemoc se váže spousta dalších problémů. Od životosprávy až po správnou obuv. A to nemluvím o rodičých, kteří jsou vystrašení jen když jdete nakoupit. Kařdé ráno, než jdu do školy, si vyslechnu pořád stejné věty typu: Ja tam zima - píchni si víc inzulínu. Vem si s sebou jídlo, kdyby ti bylo špatně. Vem si s sebou něco sledkého, kdyby si byla moc nízká (glykemie v krvi) atd... Proto tahle rubrika bude zvlášť o kosmetice, vhodné pro diabetiky, diety a rady, podle kterých by se měli řídit. No, ale ať tady moc nekecám, přečtěte si, co to vlastně diabetes je... 

Diabetes mellitus (zkratka DM), česky cukrovka, je souhrnný název pro skupinu chronických onemocnění, která se projevují poruchou metabolismu sacharidů. Rozlišují se dva základní typy: diabetes I. typu a diabetes II. typu, které vznikají důsledkem absolutního nebo relativního nedostatku inzulínu. Obě dvě nemoci mají podobné příznaky, ale odlišné příčiny vzniku. V prvotních stadiích diabetu I. typu jsou ničeny buňky slinivky břišní, které produkují hormon inzulín, vlastním imunitním systémem. Proto se řadí mezi autoimunitní choroby.
l
Cukrovka se léčí inzulínem, což je hormon bílkovinné povahy, který umožňuje glukóze obsažené v krvi vstup do buněk. V buňkách je glukóza štěpena na jednodušší látky, přičemž se uvolňuje energie. Proto je hlavním projevem diabetu zvýšená koncentrace glukózy v krvi a nedostatek energie.

Kozačky

18. prosince 2010 v 0:19 Boty
mhjv
nvb
g
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
-
.
-

Balerínky <3

18. prosince 2010 v 0:03 Boty
-
-
-
-
ů
ů
¨¨
ú
l
§
§
.
m
m
b
b

A tisíce a tisíce dalších... =)

Objem dělá dojem =D

17. prosince 2010 v 23:47 Vlasy
Nadýchané vlasy vypadají hezky,ale ne každý má to štěstí(má ho vůbec někdo?),aby jeho vlasy byly objemné od přírody.Tak musíme napodobit Mohameda,jít k hoře a objemu si dopomoct.Jak?

První předpoklad jsou šetrné šampony-buď šampony pro každodenní použití,nebo přímo šampony pro zvětšení objemu.Extra silným stylingovým přípravkům se vyhýbáme,mohly by z jemných vlasů utvořit nepoddajnou helmu.Ale zkuste pěnový přípravek určený speciálně pro kořínky vlasů s extra jemným aplikátorem.
Pár pomocníků:
  • křemík:organický křemík propůjčuje oslabeným vlasům novou energii a výrazně zpomaluje šedivění.Můžete si dopřát vnitří posilovací kúru-ve sklenici vody rozmíchat lžíci křemičitého gelu Silicea-k dostání v obchodech se zdravou výživou-a vypít.Také můžete křemičitý gel na noc vmasírovat do vlasů a ráno vymýt.
  • Panthenol(provitamin B5)-skládá se z miniaturních molekul,které se starají o to,aby každý vlas v sobě udržel co nejvíce vlhkosti.Tím se vlasy stávají odolnějšími,silnějšími a působí bohatším dojmem.
  • Vitamin E-chrání před vnějšími vlivy a pomáhá udržet vlasy zdravé
Tyto výše vyjmenované látky používejte v kombinaci s velkými kartáči,které při fenování lépe propouští vzduch.

7 nepřátel našich vlasů

17. prosince 2010 v 23:42 Vlasy

1 FÉNOVÁNÍ, ŽEHLENÍ A SPOL.

.
Výsledek úpravy vlasů pomocí kulmy, žehličky nebo jiného stylingového elektrospotřebiče sice vypadá na pohled efektně, příliš vysoké teploty však mají na svědomí spoustu problémů. Kromě jiného je to třeba dehydratace vlasů, lámání, krepatění či rozdvojování konečků.
Co s tím: Používání elektrických spotřebičů omezte na minimum. Vlasy sušte na volném vzduchu, vlny vytvářejte klasickými natáčkami, vsaďte na přirozený vzhled. V nevyhnutelném případě investujte do kvalitní keramické žehličky či kulmy, používejte nástavec na fén, který usměrní proud vzduchu a omezí poškození vlasů. Vhodné jsou také ionizační pomůcky, které při tvarování udržují vlhkost ve vlasech, snižují statickou energii a zaručují vysoký lesk. Spotřebiče nařizujte na nižší stupeň tepla, fén na studený vzduch. Žehličky a kulmy nepoužívejte na vlhké vlasy a před úpravou na vlasy aplikujte přípravek pro ochranu před teplem. V případě poškození vlasů investujte do bohaté proteinové hydratační masky.

2 CHEMICKÉ ÚPRAVY

ů
Stejně jako procedury, které ničí vlasy působením tepla, se na zhoršení kvality podepisují i různé chemické úpravy, jako je trvalá, barvení, odbarvování či narovnávání vlasů speciálními přípravky. Veškeré chemikálie používané při jednotlivých procesech totiž otevírají povrch vlasu a pronikají do jeho kůry, čímž porušují přirozenou strukturu. Způsobují oslabení, přesušení, vypadávání a ztenčení vlasů, častým problémem bývá také podráždění pokožky hlavy.
Co s tím: Šetřte nejen své vlasy, ale i peněženku a omezte počet chemických procedur na jednu za šest týdnů. Pokud si vlasy pravidelně barvíte, používejte speciální přípravky, které prodlužují stálost a intenzitu barvy a zároveň o vlasy pečují.

3 VLASOVÝ STYLING

§
Gumičky, čelenky, spony a skřipce nadělají hodně parády, ale také škody. Různé kreativní účesy často mohou jak za mechanické poškození kutikul vlasů, tak za jejich padání, protože poškozují kořínky vlivem pevného svázání a tahem vlasů. Jsou na to háklivé především děti. Mezi hlavní příznaky poškození patří oslabené a polámané vlasy kolem čela a ustupující linie vlasů. Nepříjemné následky stahování vlasů jsou už na první pohled viditelné třeba u černošských žen, kterým kadeře postupně ubývají na skráních a ustupují dozadu. Vlasům škodí i nešetrné zacházení při česání, tupírování a rovněž drbání hlavy.
Co s tím: Nepoužívejte kovové ozdoby vlasů a cop si nedělejte častěji než třikrát týdně. Gumičky sundávejte opatrně, vlasy upravujte volněji hlavně kolem čela a na temeni. Na česání používejte dřevěné nebo umělohmotné hřebeny s řídkými zuby.

4 NEVHODNÁ VLASOVÁ KOSMETIKA

k
Jsou vaše vlasy příliš suché, nebo se naopak moc mastí, chybí jim objem nebo lesk? Na vině může být nekvalitní šampon. Aby vlasy dostaly přesně to, co potřebují, je důležité používat přípravky speciálně určené pro daný typ vlasů. V každém případě by se mělo jednat o přípravek s neutrálním pH, protože alkalické šampony (s pH vyšším než 6) ochuzují vlas o přirozené tuky a narušují jeho ochrannou vrstvu, což způsobuje dehydrataci a nepěkný mdlý vzhled. Po každém mytí je dobré používat kondicionér stejné značky, který svým obsahem navazuje na účinky šamponu a stará se o uhlazení vlasu, snadnější rozčesávání a svůdný lesk. Pokud to vyžaduje zhoršená kvalita pramenů, jednou týdně používejte masku ze stejné řady.
Co s tím: S výběrem kosmetiky vám pomůže zkušený kadeřník, který zná vaše vlasy a přesně ví, co potřebují. Dobrý šampon má vlasy čistit, ale ne odstraňovat ochranný kožní maz, který udržuje vlas pružný a v kondici.

5 SLANÁ A CHLOROVANÁ VODA


Koupání je sice příjemná věc, avšak jak mořská voda, tak ta chlorovaná v bazénech- dává vlasům pořádně zabrat. Minerály soli se lepí na vlasové vlákno, způsobují vysoušení a plihnutí, agresivní chlor má bělicí účinky a může způsobit stejné poškození jako jakákoli chemická úprava vlasů. Oxidací s barvou vlasů dochází ke změně odstínu, k narušení struktury vlasu, ztrátě lesku, oslabení a následnému lámání.
Co s tím: Nejlepší je sice ne moc elegantní, ale velmi prospěšná koupací čepice. Pokud nejste zrovna čepicový typ, používejte nesmývatelný kondicionér a po každém koupání vlasy důkladně umyjte a ošetřete hydratační péčí.

6 ŠPATNÁ ŽIVOTOSPRÁVA

k
Vlasy patří obvykle mezi první oběti, pokud jde o vliv špatného stravování a kouření. Každá cigareta podněcuje padání vlasů a předčasné šedivění, hodně kofeinu se podepisuje na jejich oslabení a problémech vlasové pokožky. Nevhodné diety mohou za nedostatek vitaminů, který se projeví na jemnosti kštice a ztrátě lesku, alkohol dehydratuje a ochuzuje tělo o látky potřebné pro růst vlasů.
Co s tím: Postarejte se o správný pitný režim a do jídelníčku zařaďte co nejvíce potravin bohatých na bílkoviny. Kvalitě vlasů prospěje maso, játra, drůbež, mléčné výrobky a luštěniny, vejce, tuňák, losos, tofu, oříšky a vitamin B.


7 SLUNCE A VÍTR

Úhlavním nepřítelem je především UV záření, které ničí ochrannou vrstvu vlasu a proniká do jeho
l
 struktury. Sluneční paprsky (i ze solária!) vlasy výrazně vysušují, způsobují jejich křehkost, ztrátu pružnosti, třepení konečků a ztrátu intenzity barvy. Vítr má na vlasy stejné účinky jako dlouhodobé působení sušiče vlasů. Vlasové vlákno dehydratuje a oslabuje. Výsledkem je nepoddajný, neupravitelný účes.
Co s tím: Pokud vám nesluší módní klobouky, chraňte vlasy speciální "sluneční" kosmetikou s obsahem UV filtrů, která zabraňuje poškození vlasů, ztrátě vláhy i vyšisování barvy. Jestliže takovou nemáte zrovna po ruce, kadeřníci doporučují použít alespoň nesmývatelný kondicionér určený na barvené vlasy, který obvykle ochranné filtry obsahuje. Obzvlášť po dovolené si dopřejte ozdravnou seanci v kadeřnickém salonu, vaše vlasy vám budou vděčné i za občasnou domácí regenerační kúru či masku.

20 tipů pro krásné vlasy

17. prosince 2010 v 23:28 Vlasy
1. Speciální tužidla
S jejich pomocí získají vlasy nadýchaný objem. Některé dokáží zpevnit vlasy na celých 24 hodin a nemusíte mít obavy, že by vlasy byly slepené, naopak účes je pružný a vypadá velmi přirozeně.

2. Speciální šampóny-I šampóny se podílí na tom, jak bude účes vypadat. Pro jemné vlasy existují speciální přípravky a balzámy, které jim dodávají větší objem.3. Střídejte pěšinku
Když si budete česat pěšinku stále na stejné straně, vlasy si zvyknou a kolem pěšinky budou brzy zplihlé. Učešte si pěšinku jednou vlevo, podruhé zas vpravo a vlasy kolem ní budou pěkně pozvednuté.

4. Správné vysoušení
Rozhodně na vlasy, ze kterých ještě stéká voda, nenanášejte stylingové přípravky. Nejdříve je
.
trochu prosušte v předklonu a teprve pak na ně naneste pěnové tužidlo. Potom vlasy sušte přes velký kulatý kartáč fénem a dbejte na to, abyste dobře vysušily i konečky vlasů. Zůstanou-li vlhké, brzy zplihnou nebo se otočí na jinou stranu, než jste původně chtěli.

5. Nepřehánějte to s kondicionérem
Kondicionér dělá vlasům dobře, ale pokud chcete nadýchaný a vzdušný účes, naneste ho asi centimetr nebo dva nad kořínky vlasů. Profesionální kadeřnice doporučují nanášet kondicionér i balzám jen na délku vlasů, ne na pokožku hlavy.

6. Lakujte ke kořínkům
Pozvedněte vlasy přesně tam, kde to nejvíc potřebujete. Jak? Přehoďte vlasy přes hlavu a spodní vrstvu postříkejte zlehka lakem na vlasy. Nebo jinak - použijte lak se speciálním aplikátorem (zúžená hubička) a nastříkejte ho přímo ke kořínkům vlasů, které nesmějí zplihnout.

7. Jemné vlasy - lehký styling
Jemné vlasy nesmíte zatěžovat spoustou pěny, gelu, vosku nebo laku. Používejte zásadně jen přípravky pro jemné vlasy a pokud možno pouze nezbytné množství. Jinak vlasy ztěžknou a budete je muset umýt a začít znovu od začátku.


8. Každodenní mytí
Nevěřte tomu, že časté mytí vysušuje vlasy. Pravda je, že jemné vlasy vypadají dobře jen po umytí šetrným šampónem. Ale i na ostatní vlasy je vhodné používat šampóny určené pro každodenní mytí.

9. Masky pro jemné vlasy
Nepoužívejte obyčejné vlasové masky na jemné vlasy. Vyzkoušejte přípravky, které obsahují mořské řasy, protože právě ty dělají jemným vlasům dobře.


10. Osvěžení účesu
Stejně jako pleť i vlasy potřebují občas v horkých dnech vzpruhu. Proto je během dne postříkejte mlhou, vetřete do nich trochu tužící pěny, pomačkejte a nechte volně uschnout. Jestliže nechcete utrácet za mlhu peníze, můžete si ji klidně udělat sama: do prázdné lahvičky s mechanickým rozprašovačem nalijte jakoukoliv minerální vodu.

11. Barevné pramínky
-

Blonďaté pramínky rozzáří účes, dodají mu krásné odlesky a plastický vzhled. Kromě toho se zároveň zvětší i celkový objem účesu. Každé odbarvení i barvení totiž dodá jednotlivým vlasům více objemu. Jemným vlasům svědčí i tónování. Jediné, na co musíte myslet je, že vlasy musí vypadat zdravě, nesmějí ztratit lesk a pružnost. To vše jim zajistí vlasové kúry a balzámy pro jemné vlasy.

12. Před spaním
Máte-li dlouhé vlasy a chcete je mít přes den krásné, tak je večer vyčešte vzhůru a stáhněte do ohonu. Ráno budete mít bohatou zvlněnou hřívu.


13. Používejte difuzér
Jemné kudrnaté vlasy mírně natužte a vysušte je difuzérem. Získáte pružné, lehké a pohyblivé kučery.


14. Sušení přes hlavu
Poddajné vlnité vlasy, jak dlouhé, tak i kratší, získají při tomto způsobu objem a budou vypadat velmi přirozeně. Vlasy natužte, přehoďte je přes hlavu, zvedejte prsty a fénujte. Pak stačí pohodit hlavou zpět a účes jen upravit rukama.

15. Ochlaďte si vlasy
Pokud jste zvyklá upravovat si vlasy fénem a kartáčem, neodstraňujte kartáč, dokud jsou vlasy ještě horké. Přepněte fén na studený vzduch a pramen vychlaďte. Účes vám tak bude lépe držet.
,
16. Natáčky
Zaručený způsob, jak dodat dlouhým vlasům fantastický objem a účesu trvanlivost. Použijte hodně velké natáčky na suchý zip, nemusíte mít obavu, že budou vlasy vlnité. Prameny stačí natužit, natočit a vyfénovat. Nakonec můžete vlasy ještě vyfoukat přes velký kulatý kartáč.

17. Na střihu hodně záleží
Kvalitní sestřih potřebujete. Kadeřníci jemné vlasy většinou příliš nesestříhávají, protože slabé vlasy tak ztrácejí na objemu. Zato konečky a kontury potřebují zkušenou ruku. S opravdu kvalitním střihem si pak s účesem lehce poradíte, když si vlasy budete upravovat doma sama.

18. Který účes zvolit
Pro jemné vlasy se superkrátké účesy příliš nehodí, mnohem lépe budete vypadat v různých podobách mikáda.

19. Trik pro krátké vlasy
Pokud ráda nosíte krátké vlasy, můžete jim dodat objem tím, že prameny zvednete vzhůru, sepnete klipsou a vyfénujete.

20. Velký objem jinak
Prosušené prameny vlasů zvedejte vzhůru, ke kořínkům nastříkejte tužidlo a pramen vyfénujte.
.

Jak na krásné vlasy?

17. prosince 2010 v 23:08 Vlasy

Dana Hauptová: Pozor na mytí a sušení vlasů!

.
"Ženy podle mě stále ještě podceňují profesionální péči. Barví se v domácím prostředí a také stříhají. Neuvědomují si, že takové drobnosti, jako je mytí vlasů nebo jejich sušení, může významně ovlivnit kvalitu a vzhled vlasů," říká kadeřnice. Dále poukazuje na fakt, že se ženy v zahraničí mnohem méně bojí experimentování v barvách a účesech oproti Češkám.
Její rada zní: Určitě byste měly pravidelně navštěvovat kadeřníka, který vám vysvětlí správnou péči, poradí vám se střihem a doporučí vhodné barvy. Co se týče špatného mytí, základním problémem je, že ženy se svými vlasy nešetrně zacházejí. "Při mytí je důležité asi 5 minut vlasy proplachovat vlažnou vodou a odplavovat z nich nečistoty. Pak byste měly použít malé množství šamponu a jemně je mnout mezi prsty. Po opláchnutí následuje péče v podobě regeneračních přípravků. Při sušení vlasy rozhodně nedřete ručníkem. Opatrně je vymačkejte," radí Dana Hauptová. Vlas je v tu chvíli ještě otevřen, je choulostivý na jakékoli nešetrné zacházení a může se polámat.

Martin Holý: Nebojte se experimentovat!

Podle kadeřníka Martina Holého se české ženy mnohdy zapomínají česat. Kromě toho se drží jednoho základního návyku či sestřihu a bojí se experimentovat. "Chtěl bych ženy povzbudit v tom, že se nemusí bát změny. Tato změna by ale měla být pokud možno přirozená a respektovat jejich typ a barvu vlasů," říká kadeřník. Další chybou je podle něj to, že ženy jdou proti své přirozenosti. Rovné vlasy kroutí a obráceně, volí nepřirozené barvy vlasů oproti svému originálu a podobně.
Jeho rada zní: Ženy by se měly držet toho, co jim příroda nadělila, a experimentovat v rámci
.
účesů a barev vhodných pro jejich typ vlasů, namísto se snažit "obelstít" přírodu čímkoli pro ně nepřirozeným.

Iveta Gracová: Volte nejšetrnější péči

"Největších chyb se podle mě ženy dopouštějí v oblasti úpravy vlasů. Měly by si vybírat tu nejšetrnější péči, nechodit jen jednou za dva měsíce ke kadeřnici na sestřih a barvu, ale pečovat o vlasy v průběhu," varuje Iveta Gracová.
Její rada zní: Velký význam má nejen vhodná a správná domácí péče, ale i dobře zvolená regenerace u odborníka. "Kadeřníci mají k dispozici řadu ozdravných prostředků, které dokážou významně zlepšit kvalitu a vzhled vlasů. Nepodceňujte tedy i častější návštěvy kadeřníka, pokud to vaše vlasy potřebují, a nevyhledávejte je pouze v okamžiku, kdy potřebujete dobarvit a ostříhat."

Daniela Nováková: Kupujte kvalitu a nedejte na reklamy!

.
"České ženy stále ještě velmi často nakupují nekvalitní přípravky určené k péči o vlasy, a to zejména v klasických drogeriích," poukazuje Daniela Nováková. I když se situace v posledních letech trochu lepší, stále je to ještě palčivý problém mnoha žen. Ty si přípravky často vybírají bez předchozí konzultace s odborníkem a kupují si takové, které nejsou vhodné pro jejich typ vlasů. Mylně se domnívají, že je tomu naopak.
Její rada zní: Je důležité si nechat odborníkem diagnostikovat stav vlasů. "Podle toho vám kadeřník poradí, jakou péči máte zvolit, a nabídne vám celou škálu fungujících produktů, které jsou v různých cenových hladinách, takže si vybere určitě každá z vás," říká Daniela Nováková.

Jana Burdová: Bez regenerace vypadají vlasy lacině

Podle dvojnásobné držitelky kadeřnického Oscara české ženy vynechávají krok regenerace vlasů a podceňují domácí péči. "Je to stejné, jako byste si na vysušenou pleť daly luxusní make-up. Nikdy to nebude ono. Máte-li zničené vlasy a necháte si je nabarvit super barvou a sestříhat do správného účesu, pokud se vám budou krepatit, bude to vypadat lacině," říká Jana Burdová.
Její rada zní: "Určitě se poraďte předem s kadeřníkem, co je vhodné pro váš typ vlasů. Každé chtějí něco jiného. Je třeba jim navrátit hydrataci, pružnost, elasticitu a podobně. Doporučuji mnohem šetrnější barvení. Ženy by se měly naučit o vlasy starat, stejně jako to dělají s pletí. Nestarat se může člověk tak maximálně do dvaceti let, pak už je podle mě péče nevyhnutelná. To všechno vyžaduje pochopitelně i investici, a to jak časovou, tak finanční," dodává Jana Burdová.
.

Problémy s nehty

17. prosince 2010 v 22:52 Rady, tipy a triky
Mít tak krásné nehty! Ale jak to udělat? Ty moje se pořád lámou, třepí a vysušují! Co dělám špatně? Dobrá otázka. Možná nezdravě jíte, nebo se o ně staráte až příliš… Jaké pro vás máme rady? Účinné!
.
Stres, přepracování, diety a tím pádem i málo výživových prvků se podepisují na kvalitě nehtů, které se lámou, vysušují, po kouscích odlupují a třepí. S těmito problémy se ale vypořádat dá. Jejich regenerace může začít třeba u občasného odpočinku od chemikálií, s nimiž jsou v kontaktu - nalepování umělých nehtů, mytí nádobí nebo práce na zahradě bez ochranných rukavic… Ani bělidla a prací prášky nejsou nevinné!
Podle typů nehtů se určuje i péče o ně (a pak už jen zbývá dodržovat ji). Jen podle správných doporučení mohou ruce a nehty vypadat pěstěně a přirozeně. A ty jsou, jak známo, přímo vizitkou každé ženy.

Suché nehty
Tento typ se pozná podle povrchových rýh, dehydrované pokožky, suché nehtové kůžičky a častého štěpení na konečcích. Na vině může být nadměrné používání čisticích prostředků, které "vytahují" vláhu, ale i mrazivé počasí a dokonce i prodělané nemoci či dietní pokusy. Situace se zhoršuje, jakmile se nehty často upravují leštěním a hlavně odmašťují odlakovačem kvůli svému obsahu alkoholu. Je třeba jim pravidelně dodávat tuk ve formě krémů a vyživujícího oleje na nehtovou kůžičku.
Péče zevnitř: Zábal z teplého olivového oleje, do kterého se ruce zabalí ještě před navléknutím bavlněných rukavic. Působením přes noc mají mastné kyseliny reálnou šanci se s dehydratací vyrovnat. Efekt bude o to účinnější, když se postup provádí pravidelně jednou za 14 dní.
Péče zvenku: Olejíčky, krémy a neustále mazat!

Lámavé nehty
Drápky, které se lámou, prozradí hlavně jejich struktura. Většinou bývají pevné, avšak i když jsou
.
schopny dorůstat do slušné délky, lámou se, třepí a různě křiví. Na pohled působí matně a vysušeně. A hlavně křehce. V tento moment mnohé ženy ve velkém zakupují zpevňovače nehtů, což sice jejich měkkost vyřeší, ale zase se o to více začnou lámat. Proto se má používání zpevňovače zastavit, jakmile jsou viditelné výsledky a nehty ještě zůstávají pružné.
Péče zevnitř: Pro pevnost a pružnost užívejte vitaminy C, D a E. Zvyšte pitný režim, abyste drápky dostatečně zavodnila a dodala jim zdravější, růžovější barvu.
Péče zvenku: Oleje a krémy na bázi vody, které dodávají ztracenou pružnost. Pro lepší vstřebávání aktivních látek je používejte za tepla. Vyhoďte odlakovače s vysokým obsahem alkoholu a pravidelně své nehty zkracujte jako prevenci proti lámání.

Dehydrované nehty
Mezi suchými a dehydrovanými nehty je rozdíl. Ztrátu vlhkosti zavinil nedostatek vody, ne tuku jako v prvním případě. Dehydrované nehty jsou tenčí a slabší než suché, ale na pohled se jim podobají - jsou matné a charakterizuje je odlupování šupinek. Výjimkou není ani nažloutlý vzhled. Jejich kvalita se postupem věku horší, neboť tělo již nemá dostatek proteinů a živin.
Péče zevnitř: Dopink vitaminy skupiny B, neboť se starají o lepší vstřebávání živin a vyživují nehtové lůžko, a přísun vápníku, který je základním prvkem zdravých nehtů.
Péče zvenku: Výborné je mléko na ruce na vodní bázi, jak se zmiňuje Rosie Watson ve své knize Manikúra a pedikúra, a krémová maska na nehtové plošky. Odumřelé kožní buňky odstraní peeling a pravidelné masáže rukou a nehtů podpoří krevní oběh, což výrazně přispěje k dosažení rovnováhy.
Tak ať jsou vaše drápky už jen krásné a zdravé!

Takhle určitě NE!

17. prosince 2010 v 22:45 Líčení a kosmetika
Miliony mužů na celém světě potvrdí, že není nic odpudivějšího než zmalovaná žena. Příliš mnoho
.
make-upu odpuzuje většinu pánů, přičemž největšími strašáky jsou nánosy rtěnky a zvláště tehdy, pokud se barva ze rtů dostane na zuby. Ale také zdravíčko či umělé řasy dokážou nejednoho muže zchladit k totální impotenci.

Každý pátý muž v novém průzkumu společnost St. Ives uvedl, že by uvítal méně make-upu na své partnerce, přičemž každý desátý muž má rád ženy zcela bez make-upu. Muži nesnášejí rtěnku na zubech, příliš jasnou rtěnku, netopýří oční stíny a třeba umělé řasy.

"Pro mnoho chlapů je make-up bariérou mezi nimi a jejich protějšky a podle všeho dávají přednost přirozenému vzhledu. Ale je zajímavé, že se zároveň naprostá většina mužů bojí toto své ženě přiznat. Ženy ale make-up nosí většinou proto, aby skryly špatnou pleť, nikoli aby přitahovaly opačné pohlaví," uvedl k průzkumu mluvčí společnosti St. Ives vyrábějící přípravky na péči o pleť.
.
Deset největších make-upových strašáků:
1. rtěnka na zubech
2. příliš mnoho zdravíčka
3. silná vrstva make-upu
4. pandí oči
5. nekvalitní řasenka
6. jasná rtěnka
7. jasná hranice make-upu na hraně čelisti
8. jasně modré oční stíny
9. tužkou vykreslené obočí
10. netopýří stíny ve stylu Amy Winehousové